DAYS AND NIGHTS IN GDAŃSK

dnia

Siedząc na dużym drewnianym parapecie, przy otwartym oknie, wpatrywałam się i wsłuchiwałam w tętniące życiem gdańskie uliczki Starego Miasta. Wiedziałam, że dołączę szybko do tego pełnego kolorowych lampek i nieskończonych koncertów, miasta. W pełnej gotowości przemierzam za dnia i nocą wszelakie zakamarki gdańskich szlaków.

 

Czy to spacer nad Motławą, czy koncert Aldony Vide pod Żurawiem,  czy też poranny bieg w okolicach Stoczni Gdańskiej, wszystko ma swój unikatowy klimat.

 

Monumentalne budowle, piękne kamieniczki czy zabytkowe gotyckie kościoły… To wszystko zachwyca oko każdego turysty…

Dobre jedzenie znajdziesz na każdym kroku… Czy masz ochotę na typową włoską pizzę( którą możesz znaleźć we wspaniałej włoskiej restauracji ALLORA, której właścicielem jest prawdziwy Włoch!), czy na bardziej hipsterskiego hamburgera( polecam Wam te z Surfburger, są wyśmienite!!!) to wszystko znajdziesz w tym nadmorskim mieście.

Na ulicy Długiej możecie spotkać tysiące różnych osób. Jest to niesamowite miejsce… Na samym początku słuchasz jazzowego koncertu, później oglądasz różnych mimów i cyrkowców. Pokazy z użyciem ognia i wiele innych. Przystajesz przy pomniku Neptuna i widzisz, cały dobytek kolorowych kamieniczek i miliony przechodniów…

Zakochana w tym mieście z żalem musiałam je opuścić. Długie nocne spacery w towarzystwie ukochanego są najwspanialszą rzeczą… A w tym miejscu mają smaczek wielu klimatycznych knajpeczek.

Zapraszam Was do fotograficznej podróży po tym pięknym mieście, a w bliskiej przyszłości do odwiedzenia tego pięknego nadmorskiego miasteczka.

JULA

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s