ROMANTIC SATURDAY IN WROCŁAW

Siedzę właśnie w moim ukochanym kąciku, zasłuchana w muzykę z filmów Woody’ego Allena i wspominam sobie zeszło sobotni wyjazd do Wrocławia. To jedno z najpiękniejszych miast jakie widziałam. Kolorowe kamienice, monumentalne budowle i piękne barokowe czy gotyckie świątynie ozdabiają to miasto. Natomiast boczne uliczki, które zaprowadzą nas na dalekie spacery, są tak klimatyczne i romantyczne, iż chce się spacerować tylko we dwoje. Ja i mój chłopak idealnie zagospodarowaliśmy swój czas oglądając wiele wspaniałych rzeczy… A także jedząc pyszne potrawy w wielu ciekawych miejscach.

MOSTEK POKUTNIC W KATEDRZE ŚW. MARII MAGDALENY

To miejsce, który każdy powinien zobaczyć. Prowadzą do niego miliony drewnianych schodów. Ale mówię Wam, że warto pokonać tak trudną drogę, dla tak wspaniałego widoku jakim jest panorama całego Wrocławia. To idealny punkt widokowy, z którego można podziwiać kolorowy rynek.

KOLEJKOWO

Dla rodzin z małymi dziećmi to istny raj. Prawdziwy świat, zamknięty w kilku makietach przedstawiających choćby Karpacz czy Wrocław. A także te pędzące pociągi i tramwaje… Nie ważne czy ma się 5 lat czy 35, to miejsce i tak da nam wiele radości.

fhgjh.jpg

WYSPA SŁODOWA

Ta nie wielka wysepka leżąca na Odrze, to serce wielu wrocławskich imprez. Pełne zieleni i wielu ciekawych miejsc…

DSC_0040DSC_0041

OSTRÓW TUMSKI

Piękna oraz najstarsza zabytkowa część Wrocławia. Kiedyś była wysepką, dziś już bezpośrednio jest częścią miasta. Monumentalne zabytkowe budowle w tym Archikatedra św. Jana Chrzciciela czy pałac arcybiskupi, nadają temu miejscu specyficzny charakter, który pozwala na chwilę przystanąć i poddać się niejednej refleksji.

RYNEK

To chyba najbardziej kolorowa część Wrocławia. Każda kamieniczka opisuje swoim wyglądem inną historię, a każda z restauracji ozdabiająca parter, każdej z tych kamienic, gości setki ludzi z całego świata…

FOOD

Klimatycznych knajpek we Wrocławiu jest mnóstwo. Na każdym rogu możecie, znaleźć miejsce coraz to ciekawsze. My na śniadanie wybraliśmy się do BREADWAY, gdzie zjedliśmy przepyszne bagietki i wypiliśmy naprawdę dobrą kawę. Natomiast na obiad, zatrzymała nas restauracja KRES. To bardzo nowoczesne miejsce z ciekawą kuchnią, pochodzącą jak sama nazwa wskazuje z kres.

Poza tymi miejscami wymienionymi powyżej, myślę że każdy znalazłby jeszcze z dwa, które warte są obejrzenia. Dlatego my już planujemy powrót, żeby poznać to co jeszcze nie zostało przez nas odkryte.

JULA

Reklamy

One thought on “ROMANTIC SATURDAY IN WROCŁAW

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s